O ženském egu

20. ledna 2018 v 22:01
Četla jsem článek o mužském egu. O ženském egu může napsat asi jen ženská, tak to - s dovolením - zkusím:
Asi nejcitlivější částí ženského ega je být dobrá máma. Na to nám prosím nikdy nesahejte, ačkoli každá z nás, i ta nejdokonalejší, dusí v sobě vzpomínku na pár svých mateřských kolapsů a selhání ( i my jsme jen lidi...). Tohle ego se někdy projevuje až nepochopitelně - pamatuji, jak spolumaminky v porodnici plakaly, když jim nešlo kojit, s pocitem, že tím jako ženské totálně selhávají - jo, hormony dělají své.
A další klíčová část ženského ega se týká vzhledu. Je vlastně jedno jaký v reálu je, na počtu vrásek a kil až tak nezáleží. Ale setsakra tu záleží na postoji milého: "Jsi pořád pěkná ženská. Líbíš se mi. Mám tě rád." To potřebujeme bezpečně cítit a aspoň občas, aspoň OBČAS i slyšet, pánové...
Ale když jsou tato naše dvě základní ega naplněna, dokážeme být my ženy vašimi anděly. Klidně a rády budeme jednou rukou míchat polívku a druhou s mobilem u ucha zajišťovat cokoli a nohou přitom nakopávat vaše špinavé ponožky směrem k prádelnímu koši . Když vás - svého mužského - budeme cítit vedle sebe. Citově pevně vedle sebe, jako oporu, jako lásku, jako pevné rameno k obraně i k vyplakání.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 mydarkpath mydarkpath | Web | 20. ledna 2018 v 22:13 | Reagovat

to bývá vysoké

2 alenakortanova alenakortanova | 21. ledna 2018 v 10:03 | Reagovat

Jak u koho. A v tom je to podobné i u ega mužského: Je to vždy o konkrétním člověku.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama